15 Haziran 2011 Çarşamba

aşık olma/ aşık oldurtma

merhabalar,
bugün en çok merak edilen ve benimde ciddi anlamda merak ettiğim bir konudan bahsetmek istiyorum: aşık olma/aşık oldurtma.
öncelikle aşık olduğumuz kişileri elimizde tutmak istiyorsak, ona aslında hiç aşık değilmişiz, her an ondan ayrılacakmışız gibi bir izlenim yaratmamız gerekiyor. böyle olduğunda karşımızda ki bize körkütük aşık olur ben size söyleyeyim. bunu yapmak ise şu yollardan geçiyor:
* mesajlarına karşılık vermek. ama çok samimi sıcak bir şekilde değil.
* onu deli gibi sevdiğiniz halde, aşık olduğunuzu karşı tarafa söylememeniz gerekiyor.
* söylediğiniz zaman adam/kadın zaten diyor ki bu benim cebimde. amaan moduna geçiyor.
* çok ilgi göstermemeniz gerekiyor.
* renginizi belli etmeyin, bir iyi, bir kötü davranın. amacınızı anlamasın.
* ama çok kötü davranmayın bu da ayrılığa yol açılan sebeplerden bir tanesi.
bu bir kaç tavsiyem sevdiceğinizi elinizde tutmaya yarayacak.
ama şöyle bir durum var ki ( ben hiç yapamadım, ama tavsiye veriyorum, söz bundan sonra yapacağım.)
biz hiçbir zaman aşık olduğumuz kişiye karşı "sevgi gösterememe" durumumuz olmuyor. çünkü "abi zaten seviyorum o da beni seviyor neden böyle davranayım." durumu oluyor. bu baya yanlış işte. bir kaç ay kendimizi sıkıp karşımızdakine dengesiz davranmamız gerekiyor. sonra o size iyiden iye aşık olduğunda rahatça sevginizi gösterebilirsiniz, ama yine de temkinli olma da yarar var. aynı zamanda insanlar peşinden koşmayı, köpek olmayı severler. böyle davranarak peşinizde kini köpek yapabilirsiniz. 
bir de şu durum var. bizim hiç aşık olmadıklarımız, sümüğümüzü sürmediklerimiz niye bize aşık?
işte o da tam anlamıyla bu durumla örtüşüyor. çünkü siz zaten ona kötü davranıyorsunuz, ya da boş kaldığınızda "hadi iki ilgi gösteriyim de beni mutlu etsin." mantığı oluyor. sonra sıkılıp hiç ilgi göstermediğinizde bu kişi iyiden iyiye size bağlanıyor. sonra ismail yk gibi dersiniz. "beni beğenenleri ben beğenmem, benim beğendiklerim ise beni beğenmez. yoksa ben zurna mıyım HA?" diye kalakalırsınız. işte bu davranışımızı aşık olduğumuz kişilere gösterirsek herkes mutlu mutlu çiftler olabilir diye düşünmekteyim. hiçbirimiz zurna değiliz bunu da unutmayalım gençler.
herkese bol öpücük.


sevgiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder